piątek, 30 października 2015

Życie - dar czy problem?

Witajcie!
Sam wiesz najlepiej jak to jest z życiem: raz jest sielsko, błogo, wręcz idealnie, masz ochotę na więcej, a innym razem ocierasz napływające strumieniami do oczu łzy.
Ile razy wstawałeś z przeświadczeniem ,,to nie będzie mój dzień'' i takim też się stawał.
Nastawienie niekorzystnie wpływało na toczący się dzień,a Ty na pewno szukałeś argumentów na potwierdzenie Twej porannej tezy.

Czy życie może być problemem?
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pozbycie się tegoż oto ,,problemu''.
Stajemy się sędziami i decydujemy już nie tylko o własnym życiu, ale również o życiu drugiej osoby. Przypisujemy sobie władzę, która uprawnia nas do tego w jakim momencie czyjeś życie się skończy bądź w ogóle zacznie. Przykładami mogą być: eutanazja, aborcja bądź też wsiadanie za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu, wyrzucanie dzieci na wysypiska. Powyższe przykłady są egoistycznym wręcz bestialskim zachowaniem, pytanie - gdzie jest wtedy nasza moralność i sumienie?

Życie jest darem.
Z czym nam się kojarzy dar? Najpewniej z jakimś prezentem. I takim prezentem byliśmy dla naszych rodziców w dniu urodzin. Takim prezentem też jest życie, Wiadomo jak to prezenty, różnie z nimi bywa. Czasem są udane, wręcz trafione w nasze gusta, a czasem są tak nieudane, że najchętniej wyrzucilibyśmy je z naszego schowka. Wyobraźmy sobie, że każdy dzień jest takim prezentem. O czym świadczy fakt, że różny charakter (jak te prezenty) nabierają te poszczególne jednostki naszego życia. Od nas natomiast zależy jak dany prezent przyjmiemy. Może akurat w tym najgorszym ,,rupieciu'' uda nam się dostrzec coś co nas zaciekawi, przyprawi nas o uśmiech, coś w nas zmieni.

10 myśli na temat życia:

1. ,,Kochaj życie wtedy i ono pokocha Ciebie''
2. ,,Życie to Twój scenariusz pisany rękami wielu''
3. ,,Nie doszukuj się analogii między dwoma życiami. Każde jest inne.''
4. ,, Nie zgub w życiu swojej tożsamości''
5. ,,Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać.''
6. ,,Ludzie wierzą, że aby osiągnąć sukces trzeba wstawać rano. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.''
7, ..Życia nie można opisać, można je tylko  przeżyć.''
8. ,,Miej serce i patrzaj w serce.''
9. ,, W całym życiu szanuj prawdę tak, by twoje słowa były bardziej wiarygodne od przyrzeczeń innych.''
10. ,,Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach.''

Podsumowując nikt nam nie da na piśmie przyrzeczenia ile prezentów otrzymamy od Pana Boga. Mimo to postarajmy się cieszyć się z każdego jaki został nam powierzony.

1 komentarz:

  1. Myślę, że wszystko wiąże się z naszym nastawieniem i silną wolą. Jeżeli ktoś pięknie maluje - oczywiście - ma talent, ale tak naprawdę - nikt się nie rodzi z pędzlem ;) Włożył w to dużo pracy, dlatego jeżeli ktoś będzie się tylko użalał nad sobą i próbował udowodnić, że ma denne życie, poniekąd działa mi na nerwy. Wystarczy chcieć i spróbować :) Jednak należy też pamiętać, że czasami są takie sytuacje, że nie zależy to od nas, ktoś może mieć jakąś tragedię w rodzinnie i będzie rozpaczał. Oczywiście, wtedy nie traktuję tego jak użalanie się nad sobą...
    Trochę pogmatwane, ale mam nadzieję, że zrozumiesz ;)
    http://obudzona-ze-wschodem-slonca.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń