piątek, 19 grudnia 2014

Co tak naprawdę liczy się w życiu?

Hejoo :3
Jak tam przygotowania do świąt? Czujecie magię tych świąt??

Dobrze, tak więc dziś napiszemy post o tym co tak naprawdę liczy się w życiu lub też co powinno się liczyć. Żyjemy w warunkach gdzie wszystko jest dostępne i niczego nam nie brakuje, mowa tu o rzeczach elementarnych jakim jest na przykład: pożywienie, energia, pieniądze(mniej lub więcej) i bieżąca woda. (Kolejność poszczególnych wartości jest przypadkowa)

 Zdrowie- nie zaniedbajcie go, bo gdy go zabraknie będziecie bardzo tego żałować, że np. nie ubieraliście się ciepło w mroźne dni, że zamiast zjeść pełnowartościową sałatkę, zjedliście fast food, że zamiast ćwiczyć, tak trochę dla zdrowia woleliście zjeść czekoladę. Apelujemy do Was: Dbajcie o zdrowie i o swoje samopoczucie!!!

 
 Dobroć i niesienie pomocy innym- to coś co sprawia, że zyskujemy taką ,,magię'', ,,magię'' jaką jest poczucie szczęścia, bo chyba każdy człowiek, który daje innym coś od siebie także sam wiele zyskuje takich niematerialnych rzeczy. Dobroć uskrzydla i wznosi nas na wyżyny!!!

 Rodzina- może w tak młodym wieku rzadko rozmyślamy o rodzinie, często chcemy się od niej odizolować, by zacząć samodzielne życie. Nic w tym złego, że chcemy się usamodzielnić, ale możemy to zrobić nie urywając kontaktów z nią. Rodzina jest mega ważna, dlatego dbaj o nią i spróbuj wyrozumieć rodziców, że się o Ciebie martwią= oznaka miłości!

 

 Miłość- piękne uczucie, którego definicje każdy z nas poznaje wciąż na nowo. Można kochać wiele osób jednocześnie wieloma rodzajami miłości. I to jest piękne. Miłość pomaga nam zrozumieć wiele rzeczy i zachowań. Prawdziwa miłość jest największą świętością!
 

Przyjaźń- jakże to piękna  relacja, jeśli jest prawdziwa, Potrafi zmienić człowieka, nie zawsze na lepsze. Chociaż jeśli jest prawdziwa, powinna też się wiązać z chęcią dobra drugiej osoby. Temat dosyć sporny... Przyjaźń na zawsze- brzmi extra, alee tak rzadko się zdarza... Przypomnijmy, że każdy człowiek potrzebuje osoby, której może się wygadać i, która nie ważne co się stanie, będzie z nim  na zawsze!!!

Zadowolenie z siebie i kochanie siebie samego(nie mowa tu o narcyzmie)- to bardzo ważne, bo można kochać innych, pomagać innych, wielbić rodzinę, mieć wielu przyjaciół i no właśnie zdrowia bez tego na pewno nie będzie... Do tego trzeba kochać siebie, by móc kochać innych, by marzyć, by być spokojnym człowiekiem dążącym do doskonalenia siebie, swojej wiary, swoich postaw.
 

Pracowitość- co zrobisz własnymi rękoma ucieszy Cię najbardziej.Ważne jest też pracowanie nad sobą samym, tak by w lustrze widzieć osobę, którą szanujemy i cieszymy się, że właśnie ją jesteśmy.  Warto być pracowitym, ale nie pracoholikiem- praca jest ważna, ale po pracy ważny jest też odpoczynek tak dla zachowania równowagi i harmonii!!!


Życie jest wielkim darem, dlatego warto przeżyć je w sposób szczególny, w sposób godny. By w obliczu śmierci nie powiedzieć ,, Całe życie na nią czekałem/am'' !

To do zobaczenia!!! Mamy nadzieję, że przed świętami jeszcze napiszemy notkę, w której złożymy Wam życzenia! To paaaaaaaaaaa :* :* :*

3 komentarze:

 1. Świetny, bardzo mądry wpis :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie,
  www.megmyfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Racja, racja! Piękne wartości, które powinniśmy szanować :)

  our-womenly-style.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sposób się z tym nie zgodzić :) Niektórzy ludzie mają inne priorytety, a w życiu bardzo ważne jest uporządkowanie i ustalenie ważnych dla siebie wartości. Ale człowiek całe życie się uczy, również na błędach. A o miłości- pięknie napisane :)

  OdpowiedzUsuń